Autor Wątek: Ekspres do kawy  (Przeczytany 9401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline giacomo

• Mieszkancy
  • Bywalec
Odp: Ekspres do kawy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2007, 12:05:00 »
będą kolejki do lokalu "mblasiak espresso" :)
1p

mblasiak

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2007, 16:33:58 »
Wielkie dzięki za wszystkie cenne rady. Po długich rozmyślaniach i wielu wizytach w sklepach rywalizacja ograniczyła się do Incanto polecanego przez Dudkiego i dwóch modeli Gaggia. Ostatecznie w pewnym sensie padł remis bo wybraliśmy ekspres Gaggia Baby Class D. Oficjalnym dystrybutorem na Polskę jest Saeco, którego renoma jest dodatkowym plusem (a gaggia jest w fajnym inoxie i będzie pasował do czajnika ;))

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam,
Marcin
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 21:20:43 wysłana przez mblasiak »

Offline Dudki

• Moderator
  • Uzależniony od forum
  • To my :)
    • Flickr Zdjęcia
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2007, 10:14:49 »
NO to wpraszamy się na kawę. ;)
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

mblasiak

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:15:32 »
OK - jak już fizycznie stanie w kuchni to zapraszam :)

Offline one6four

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2007, 12:56:16 »
Panie BARISTA, ja również się wpraszam  ;D

BTW: Może od razu lepiej wynajmijcie lokal naprzeciwko i otwórzcie kafejkę, bo chętnych na dobrą kawę w zasięgu "buta" będzie masa...  ;) To jest pomysł, co?  ::)  Wchodzę w to!
Wojtek

164/VI

mblasiak

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2007, 13:01:58 »
No to robimy referendum: sklep z wódą czy kawiarnia? ;)

Offline Pilotka

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2007, 13:03:41 »
Powiem tak: wóda zawsze sie znajdzie w domu, natomiast "dobrze zaparzona kawa" niekoniecznie ;-)
229, parter/ogródek,IX

Offline one6four

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2007, 13:13:59 »
Ja tam wolę kawiarnię, bo wódy mam trzy kartony od roku i jakoś nie mogę zużyć...  ;D
Zresztą wyskoczyć po flaszkę - banał. A zaparzyć dobrą kawę, ba - najpierw odpowiednio zmielić ziarna, to jest dopiero sztuka!  ;D
Osobiście w hierarchii potrzeb mam zdecydowanie wyżej kawiarnię niż monopolowy... Ale rozumiem też zróżnicowane potrzeby sąsiadów...  ::)
Wojtek

164/VI

Offline Dudki

• Moderator
  • Uzależniony od forum
  • To my :)
    • Flickr Zdjęcia
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2007, 12:24:16 »
przecież zawsze można to połączyć. Przecież nie da się rozpocząć dnia bez "Caffe Normal" ;)
"If at first the idea is not absurd, then there is no hope for it."
Albert Einstein

Offline Ursus

• Obserwator
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2015, 10:11:03 »
Jakoś ten temat mi się rzucił w oczy. Może dlatego, że ostatnio sam się borykałem z problemem - jaki ekspres sobie kupić i czy w ogóle kupować:) W końcu jednak się zdecydowałem na Nivonę (https://www.przyjacielekawy.pl/ekspres-do-kawy-nivona-nicr-656-cafe-romantica) i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony (i żona też:).

Offline izka

• Obserwator
  • *
    • http://www.zmarszczki-zabiegi.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:25:44 »
Sorki za odkop, ale ja polecam tańsze "ekspresy" na tabsy np. Nescafe. Za 300zł macie ekspres, który przyrządzi wam taką kawę, jaką macie w tabsie.

Offline anna

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:41:55 »
Ekspresy na kapsułki to bardzo kiepski pomysł- ograniczone rodzaje kawy - tylko te zamknięte w kapsułkach, szkodliwe dla zdrowia-opakowanie kapsułek pod wpływem ciśnienia i wysokiej temperatury wydziela furany i inne związki toksyczne dla zdrowia , kawa nigdy nie będzie smakować tak dobrze jak ta zmielona i przygotowana w normalnym ekspresie, to już lepiej kupić dobrą kawiarkę, dobrą kawę i młynek gdyby komuś nie opłacało się kupować ekspresu do domu

Offline jacek_k

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:02:43 »
Miałem od lat Saeco Incanto de Luxe. Byłem zadowolony. Niestety się właśnie zepsuł. Poprzedni Incanto bez de luxe też się zepsuł po okresie gwarancji a naprawa kosztowała tyle ile był wart więc nie odebrałem go z serwisu. Kawę parzył dobrą ale jak widać są to zawodne sprzęty. Ten bez deluxe był w serwisie kilka razy w okresie gwarancji, w kółko się coś w nim psuło. Ten z de luxe działał dobrze z 5 lat bez żadnych usterek.
kl. V

Offline strurorand

• Obserwator
  • *
    • http://pokonaj-cellulit.com.pl/
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2017, 15:38:11 »
Te kapsułkowe nie są aż takie złe :D Może te opakowania kapsułek są szkodliwe, ale kawka u znajomych smakuje bardzo dobrze :)

Offline areworka

• Obserwator
  • *
    • http://agloni.pl/okna-drewniane.html
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2018, 13:02:18 »
Wczytując się w internet, faktycznie De'Longhi robi najbardziej wypasione ekspresy. Nie wiem tylko czy wszystkie te wypasy podnoszące cenę i jednocześnie komplikujące konstrukcję ekspresu, są mi potrzebne.

Póki co po krótkim rekonesansie najbardziej zainteresował mnie ekspres KRUPS EA82FD10, który w większości sklepów kosztuje 2199, ale np taki Media Expert ma teraz na niego specjalną ofertę i daje trzy stówy rabatu przy zakupie. A za 1900 póki co godnego konkurenta - porównując parametry - nie znalazłem.