Autor Wątek: Awaria wody  (Przeczytany 1285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
Awaria wody
« dnia: Grudzień 19, 2016, 08:28:40 »
Mamy awarię wody? U mnie nie ma od 8:10 rano:( Nie widziałem wcześniej informacji że nie będzie.
I klatka

Offline dorcia_5

• Obserwator
  • *
Odp: Awaria wody
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:48:16 »
Dobrze, ze ktos rozpoczął ten wątek. Kartka była, ale ja mam pytanie do Administracji - ile jeszcze razy zostanie wyłączona woda w najbliższym czasie? Dni bez wody zdążają sie naprawdę często, dla kogoś kto jest cały dzien w domu jest to bardzo uciążliwe. Dlaczego dzisiaj woda ma byc wyłączona tak długo? 8-19??

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:47:00 »
Kartka rzeczywiście była i dopiero dzisiaj ją zauważyłem. Także informacja była właściwie przekazana. Sorry. Moja pomyłka.

Natomiast zgadzam się z Dorcią, że rzeczywiście braki w dostawie wody dzieją się ostatnio zbyt często.:(
I klatka

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2016, 14:52:31 »
Woda winna być przed 16.00
Wszystko jest związane z pracami naprawczymi.
Niestety jeszcze się powtórzą po świętach.
Zakres napraw nie jest mały, a nie możemy wyłączyć wody na kilka dni ciurkiem.
klatka VII, piętro V, mieszkanie 204

Offline anna

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:07:57 »
Dobrze, to ja mam w związku z tym pytanie na czym dokładnie polega ta awaria która trwa już tak wiele miesięcy?co wykazały badania składu wody?

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:56:45 »
Awaria dotyczy rur, a konkretnie ich łączenia. Działamy na razie doraźnie, czyli wymieniamy te łączenia rur, które przeciekają.
Jeszcze nie wiem, jaką decyzję podejmiemy. Przyczyną jest prawdopodobnie niewłaściwe smarowanie włókien na łączeniach na etapie budowy, czyli ponad 10 lat temu. To doprowadziło do przyspieszonej korozji na łączeniach. Kilka maźnięć smarem 10 lat temu oznacza dla nas teraz koszty znacznie większe.
Prawdopodobnie będziemy wymieniać złącza na bieżąco, bo wymiana na zaś byłaby kosztowniejsza. Badamy, które złącza wymagają wymiany w najbliższym czasie i te wymienimy. Może będzie spokój na długo (bo może pozostałe zostały dobrze posmarowane) a może na rok czy pół i znów naprawimy kilka złącz. Scenariusz wymiany wszystkich za duże pieniądze i w  jednym czasie jest mało prawdopodobny, tak więc przerwy w dostawie wody mogą się jeszcze powtarzać, ale postaramy się, aby były rzadsze.

Offline anna

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2016, 14:52:14 »
Robercie, bardzo dziękuję za informacje, a co wykazało badanie składu wody? Czy DD może odpowiedzieć za takie niedoróbki? Cały nasz budynek był zbudowany po kosztach i w niechlujny sposób, a przecież nie wszystkie wady mogą ujwnić się w okresie trwania rękojmi

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2016, 08:24:09 »
Woda jest OK.
Niestety odpowiedzialność prawna DD jest raczej wykluczona. Minęło ponad 10 lat.

Offline Dorota M.

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:01:52 »
A czy takie błędy wykonania instalacji nie podchodzą pod "szkodę wynikłą z nienależytego wykonania umowy"? I czy na tej podstawie nie można próbować coś wyegzekwować od DD?
179/4p/VI

Offline anna

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2016, 13:23:07 »
I pomyśleć że DD sprzedało bezkarnie taki bubel za ciężkie pieniądze, skoro nie zaizolowali i nie zabezpieczyli prawidłowo takich rur nie bojąc się że i tak to wyjdzie w którymś momencie to co mówić o innych elementach budynku, nie dziwię się że w wielu mieszkaniach jest tak straszny hałas że ludzie śpią w stoperach bo wszystko słychać zewsząd, kiedyś akustyk mówił że jeśli z mieszkania w klatce obok, za ścianą nośną słychać wszystko łącznie z krokami to rury -instalacje biegnące w stropie nie zostały prawidłowo zabezpieczone, biorąc pod uwagę to co dzieje się z naszą wodą szczerze w to wierzę :( Może jest jakiś sposób żeby pociągnąć ich do odpowiedzialności, wszystkie wady nie wyjdą w okresie rękojmi byłby to jakiś absurd, chociaż w tym kraju wszytsko chyba możliwe