Autor Wątek: Zarząd Mienia Skarbu Państwa-zmiana opłat  (Przeczytany 26567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek

• Mieszkancy
  • Zaglądający
Odp: Zarząd Mienia Skarbu Państwa-zmiana opłat
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2015, 12:11:37 »
a czy mamy dostęp do poprzedniego operatu szacunkowego?
225/4p/VIII

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2015, 13:42:59 »
Mam kilka własnych pomysłÃ³w na jego podważenie:

1. nasza nieruchomość to ponad 12.000 m2. Nie mogę się zgodzić z argumentacją przyjętą w operacie, że wielkość nieruchomości nie ma znaczenia, bo potwierdza to tabelka o braku związku między wielkością działki a ceną m2. To wierutna bzdura. Wyraźnie widać z transakcji w nim przywołanych, że działki mające obszar kilkuset m2 są droższe i to jest naturalne, tak zwykle jest. Transakcji dla działek podobnych jest mało i ceny w nich osiągane są o 30% niższe niż przyjęta w wycenie. Moim zdaniem do wyceny winno się brać działki podobnej wielkości, a nie działki 10 a nawet 20 razy mniejsze.

2. w operacie za stroną www.bemowo.waw.pl powtarza się zapis, że na Bemowie jest dużo szkół i przedszkoli ze względu na niski średni wiek mieszkańców. Nie wiem, czy to ma znaczenie, pewnie nie, ale to nieprawda. Mamy wyż demograficzny, ale szkół nie przybywa i grozi nam trójzmianowa praca szkół.

3. wycena nieruchomości nie uwzględnia planowanej niemal pod nosem - ok. 100m w linii prostej od ściany budynku - trasy S7. Wspomina się o niej, ale nie bierze się jej pod uwagę przy wycenie. Co więcej, budowa trasy jest planowana w najbliższych latach, uciążliwość z tym związana a następnie z sąsiedztwem tej trasy (ponoć ma być w tunelu, ale jednak) w istotny sposób wpływa na atrakcyjność i cenę nieruchomości. Wiele osób rozważa sprzedaż mieszkania ze względu na planowany przebieg trasy S7.

4. Po drugiej stronie ulicy wybudowano kościół w zimę, choć trudno nazwać kościołem. To hangar, obłożony stalowymi płytami, zbudowany w ekspresowym tempie, na szczęście bez dzwonnicy póki co. Chyba jeszcze nie odebrany, ale msze już się odbywają. Pewnie kościół można liczyć na plus i minus, ale winien Pan o tym wiedzieć, bo nie ma o nim w operacie, gdyż jesienią jeszcze go nie było.

5. Wreszcie niby drobnostka, ale ważna. Otóż, nieruchomość składa się z dwóch działek. Dużej, na której stoi budynek 53/25 o pow. 12.400 m2 i małej 53/23 o pow. 234 m2.
Normalne. Nie jest natomiast normalne, że mała działka nie jest w granicach naszej wspólnoty i osiedla, lecz jest w całości poza płotem. Stanowi pas drogowy drogi gminnej. Część ulicy, rów i nawet niemal ćwiartka ronda jest formalnie nasze, ale przez nas nie użytkowane, bo zajęte na drogę. To tylko 2% działki, ale nie może ona być wyceniana za m2 tak jak działka zabudowana.
Inną sprawą jest odzyskanie od gminy kosztów a nawet czynszu z tego tytułu, a inną kwestia opłat. W każdym razie tę cześć wyceniałbym na ZERO złotych. Może to też by stanowiło argument przy wycenie, może niewiele, ale jednak.

To tyle co mi przyszło do głowy.

Robert Podpłoński
klatka VII, piętro V, mieszkanie 204

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2015, 13:43:50 »
jeszcze to ustalamy, ale zdaje się, że nasze poprzednie stawki wynikały z decyzji, która jest załączona do oparatu i pochodzi z 1998 r.

Offline Joahana

• Mieszkancy
  • Klikacz
  • Cuda zdarzają się każdego dnia...
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2015, 15:27:43 »
my wczoraj dostaliśmy pismo....
136/3p/V.

Offline r10olIV

• Sąsiad z OL/ZM
  • Bywalec
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 19, 2015, 07:13:07 »
W sytuacji podbramkowej złÃ³ż samo odwołanie (skargę) od decyzji ZMSP, uzasadnienie możesz dołączyć później osobnym pismem. Jakimś kruczkiem jest także złożenie odwołania z brakami formalnymi, np. niepodpisanego odręcznie, wtedy organ (za parę miesięcy) wezwie Cię do uzupełnienia tego braku i zarabiasz czas.

Offline AnkaL

• Mieszkancy
  • Uzależniony od forum
    • http://www.altphotos.com/Gallery.aspx?&a=MemberGallery&memberid=1730
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 19, 2015, 21:46:03 »
Swoją droga podwyżka za garaż to ponad 100%, boje sie dalszych kalkulacji
Pozdrawiam
Anka
kl. V

Offline ataeigna

• Mieszkancy
  • Zaglądający
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 20, 2015, 11:43:14 »
No dobrze, ja jestem całkiem zielona w takich sprawach, więc byłabym wdzięczna o wytłumaczenie, jak krowie na rowie ;)
Moje pismo w sprawie garażu ma datę 22.04, więc podejrzewam, że dostałam je ok. 25.04.  Czyli właściwie lada dzień powinnam się odwołać. Jest szansa, że ten wzór odwołania dostaniemy jakoś w niedługim czasie? Rozumiem, że będziemy się osobno odwoływać w sprawie garażu i osobno w sprawie mieszkań? 

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2015, 11:28:54 »
W załączeniu przygotowany przez mnie wzór.  Tak na szybko.
Można go złożyć, a najwyżej , jak będziemy mieć lepsze argumenty, to uzupełnimy.
Takie pełne odwołanie z argumentami pochodzącymi od rzeczoznawcy majątkowego zostanie przygotowane i udostępnione do końca przyszłego tygodnia, ale dla osób, którym mógłby ubiec termin, w załączeniu przedkładam wzór takiego odwołania na dziś.
ZłÃ³żcie je, a potem najwyżej doślecie drugie stanowisko.
Robert

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 21, 2015, 11:30:42 »
Tak, odwołań będzie kilka. Jak ktoś ma dwa miejsca, to na wszelki wypadek proponuję złożyć dwa odwołania a nie upychać w jeden dokument dwa wypowiedzenia.

Będziemy się też odwoływać od podwyżek w sprawie mieszkań.

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2015, 11:53:31 »
Wzór odwołania jest w PDF, bo w Wordzie nie udało mi się załączyć.

Forum nie dopuszczalo załącznikow z rozszerzeniem docx, a dopuszczało doc. Poprawiono, teraz już powinno się bez problemu w docx załączać - majki
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 08:17:29 wysłana przez majki »

Offline JuWil

• Zarząd FB
  • Bywalec
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2015, 11:58:37 »
Może mnie uda się wkleić załącznik w Wordzie
129/2p/V

Offline Joahana

• Mieszkancy
  • Klikacz
  • Cuda zdarzają się każdego dnia...
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2015, 12:24:59 »
dzięki wielkie :)
136/3p/V.

Offline ataeigna

• Mieszkancy
  • Zaglądający
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 21, 2015, 23:10:11 »
Bardzo dziekuje :)

Offline JuWil

• Zarząd FB
  • Bywalec
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2015, 12:12:58 »
Informacja dla wszystkich zainteresowanych. W dniu dzisiejszym byłem osobiście złożyć swoje odwołanie w Samorządowym Kolegium Odwoławczym na ul. Kieleckiej 44. Pani w kancelarii, która przyjmowała odwołanie odpowiadając na moje pytanie, powiedziała że sprawa odwołań zostanie rozpatrzona najwcześniej za 1,5 roku. Jeśli odwołanie nie zostanie pozytywnie rozpatrzone i będzie obowiązywać kwota podwyższonego podatku jak w otrzymanym piśmie, to trzeba będzie wpłacić wyrównanie od 2016 roku. Od momentu złożenia odwołania stawka pozostaje bez zmian.
129/2p/V

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:03:23 »
Załączam stary operat