Autor Wątek: UPC zamiast ASTER???  (Przeczytany 10696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpogorzelski

• Mieszkancy
  • Uzależniony od forum
Odp: UPC zamiast ASTER???
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2014, 13:24:12 »
przytrzymaj ich jeszcze troszkę to na 100% zejdą jeszcze w dół

klatka V

Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książę

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2016, 14:02:42 »
Witam,

Pytanie do abonentów UPC.

Ile obecnie płacicie za samą kablówkę (jeśli możecie zdradzić)? Ja za ofertę tylko telewizji (bez netu i telefonu) mam od nich ofertę na 150 PLN za pakiet max extra, Cinemax, HB i Canal +, czyli zdaje się za najwyższy pakiet. 

Wolałbym płacić mniej ale póki co nie ulegają.
I klatka

Offline mpogorzelski

• Mieszkancy
  • Uzależniony od forum
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2016, 14:30:46 »
Płacimy tyle samo bez Cinemax ale za to z netem 60mb/s.

klatka V

Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książę

Offline Joahana

• Mieszkancy
  • Klikacz
  • Cuda zdarzają się każdego dnia...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2016, 15:10:20 »
My płacimy w NC+ za pakiet z HBO, Canal+ i Cinemax ok 100zł
136/3p/V.

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2016, 16:04:13 »
Dziękuję za info. A odbieracie NC+ przez naszą zbiorczą antenę?
I klatka

Offline Robert204

• Zarząd FB
  • Forumowy maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2016, 19:47:29 »
Tak
klatka VII, piętro V, mieszkanie 204

Offline jacek_k

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2016, 19:04:57 »
Polsat Cyfrowy, 3 dekodery z rozszerzonym sportem (Eurosport+Polsat Sport) i  z Cinemax w cenie- 79 zł. Przez zbiorczą.
kl. V

Offline Joahana

• Mieszkancy
  • Klikacz
  • Cuda zdarzają się każdego dnia...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:47:55 »
mamy w tej chwii sygnał z 2 anten :) ze zbiorczej i "balkonowej" w tzw."back-upie" :)
136/3p/V.

Offline jacek_k

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2016, 14:23:55 »
A u mnie w ogóle nie ma sygnału. Podobno coś naprawiają. A z balkonowej wam dobrze chodzi? Rozumiem że taki duży talerz?
kl. V

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:32:24 »
Joahana, a jak sygnał z anteny zbiorczej? Jest dobrze? Nie ma przerw? Jesteście zadowoleni?
I klatka

Offline EML

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:42:08 »
osobiście nie jestem zadowolony z anteny zbiorczej, niby coś remontują i poprawiają, remont miał się zakończyć 18.01.2016 r. Efekt - na nc+ siła sygnału w okolicach 40%-45% jakość 70%. Szczerze to przed remontem miałem siłę na poziomie 50% i jakość 85%. Może będą jeszcze coś robić. Nie wiem. Zastanawiam się nad własną anteną. Cały czas mam zakłÃ³cenia cyfrowe i nie da się oglądać TV. Sprawa ciągle zgłaszana do zarządu ale nie bardzo kogoś to obchodzi.
Jeżeli chcecie coś założyć to liczcie się z tym że jakość sygnału może być słaba.

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:52:55 »
EML dzięki za info. No właśnie wolałbym nie montować anteny nc+ na balkonie, tylko korzystać ze zbiorczej. Ale tylko wtedy jeśli rzeczywiście to rozwiązanie skutecznie działa i zapewnia pełną jakość odbioru. Inaczej chyba zostanę przy UPC.:(

UPC daje IMO przeciętną jakość obrazu w HD. Moja mama ma nc+ i kanały HD dają według mnie o wiele lepszą jakość obrazu niż jest u mnie w UPC. Jest też więcej kanałÃ³w w HD w ofercie nc+, w tym wszystkie dziecięce, czego w UPC brak.

No i cena w nc+ jest lepsza o jakieś 40 PLN miesięcznie.

Natomiast nie chcę anten na balkonie, kabli w domu, wiercenia dziur itp. Więc albo dobrze działa zbiorcza albo zostanie kablówka.

Ps. Szkoda że nie ma u nas w budynku konkurencji kablowej do UPC, na przykład Vectry.   
I klatka

Offline abc

• Mieszkancy
  • Klikacz
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:56:09 »
Acha, na korzyść kablówki zapisałbym, że UPC działa dosłownie zawsze. W zeszłym roku nie pamiętam żadnej awarii telewizji.

W przypadku anteny balkonowej nc+ pojawiają się niestety problemy pogodowe. Więc myślałem, że duża antena zbiorcza rozwiązuje te kłopoty.
I klatka

Offline EML

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:22:06 »
u mnie wieczorem nie da się nic oglądać i oglądamy wyłącznie kanały z naziemnej

Offline jacek_k

• Mieszkancy
  • Bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2016, 21:19:15 »
Ja przed Polsatem Cyfrowym miałem NC+. Różnicy w jakości w sensie rozdzielczości obrazu specjalnie nie widzę. Sądzę że każdy z operatorów nadaje w tej samej rozdzielczości. Natomiast niewątpliwie dekodery NC+ stoją na o niebo lepszym poziomie niż Polsatu Cyfrowego. Różnica polega głÃ³wnie na tym że dekoder Cyfrowego Polsatu na podłą nagrywarkę, która czasem działa a czasem nie i szansa że nagra to co chcemy wynosi jakieś 60-70%. Plus procesor tudzież sterownik graficzny jest podły w związku z tym przy słabszym sygnale, jak obecnie ze zbiorczej potrafi się przycinać. Natomiast jeśli chodzi o zbiorczą to do jesienie 2015 kiedy nastąpiła totalna padaczka kanałÃ³w wyniku dywersji ze strony monterów UPC, nie miałem specjalnych zastrzeżeń. Też wolałbym uniknąć montażu talerza na balkonie i doprowadzania nowych przewodów. Polsat Cyfrowy ma jedną głÃ³wną zaletę dla fanów sportu w porównaniu do NC+. Ma kanały Polsat Sport i polsat Sport Extra, które nie były osiągalne na tej drugiej platformie. Natomiast ze względu na podłe dekodery i żenujące wsparcie techniczne i żenujący poziom obsługi klienta to najchętniej miałbym jakąś kartę jak prepaid w telefonie, tylko z kanałami sportowymi.

Natomiast w kwestii porównania jakości kanałÃ³w HD u siebie i kogoś innego to różnice mogą wynikać często z samego telewizora. U mnie na plaźmie są jak żyleta a na drugim tv lcd Samsunga są wyblakłe a dekodery są te same. Po prostu ten tv lcd, który mam jest kiepski. Byłem ostatnio u kolegi, który ma nowszy lcd Toshiby i kolory miał tragiczne. Chwilę grzebania w tv i zaraz mu zmieniłem ustawienia na dynamiczne i kolory od razu się poprawiły. Ale to niedrogi tv poniżej 2000 i i tak do plazmy mają się nijak.
kl. V