Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dyskusje o wszystkim / Odp: Zmiana stawki z 1% na 3% za uzytkowanie wieczyste udzialu w garazu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Robert204 dnia Wczoraj o 13:31:21 »
Komórki nie mają udziału.
M.p. ok. 17,5m2, ale z tym jest związany udział w całej nieruchomości, które wg operatu podrożała 3 lata temu o 100%, a teraz zmienili stawkę z 1 na 35, to daje 6-krotną podwyżkę.
2
Okolice Fortu Bema / Gdzie najbliższa skrzynka pocztowa?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r10olIV dnia Wczoraj o 09:13:57 »
Czerwona skrzynka pocztowa przy rondku przed bramą osiedla zniknęła :bbye:.
Gdzie są inne najbliższe naszego osiedla skrzynki pocztowe?

Generalnie czy może ktoś zna dobrą wyszukiwarkę skrzynek pocztowych Poczty Polskiej (aplikację z mapą)?
3
Dyskusje o wszystkim / Odp: Zmiana stawki z 1% na 3% za uzytkowanie wieczyste udzialu w garazu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r10olIV dnia Marzec 17, 2018, 09:08:31 »
Od jednego stanowiska garażowego?? Ile m2 garażu przypada u Was na każde ze stanowisk? A na komórkę (jeśli macie komórki w garażach)?


-----
Jak ktoś płacił 80 zł, to teraz płaci 480 zł.
4
Offtopic / Odp: Ekspres do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r10olIV dnia Marzec 17, 2018, 09:02:41 »
Nie masz racji co do kapsułek, kawa "kapsułkowa" może być bardzo dobra, ale z dobrego systemu, praktycznie najlepszym systemem kapsułkowym jest Nespresso (najlepsza kawa, największy wybór smaków), natomiast wszelkie kapsułki wychodzą na dłuższą metę bardzo drogo 1,70 zł - 2 zł za kawę, do tego trzeba je gdzieś wyrzucać (wilgotne). Zaleta kapsułek m.in. taka, że co kawa to można wypić inną, a nie czekać aż otwarta półkilowa paczka kawy ziarnistej się skończy.
Ekspres na kawę ziarnistą zużywa ok. 7 gram kawy na napar co daje cenę poniżej 30 groszy za filiżankę przy całkiem dobrej kawie z promocji 40 zł/kg (np. Lidl). Zwykle zajmuje sporo więcej niż kapsułkowy miejsca na blacie. Przy używaniu kawy sypkiej (mielonej, niektóre ekspresy maja taką opcję) rzadko używany i niewyczyszczony potrafi zapleśnieć (kawa chłonie wilgoć z powietrza). Młynki są bardzo głośne.
Z parametrów ekspresu najważniejsze wydaje się być ciśnienie robocze (dla przyrządzenia espresso powinno być co najmniej 9 bar, współczesne domowe maja zwykle ok. 15 bar), reszta to kwestia wygody obsługi i łatwości ustawień, w środku bywają podobne lub takie same.
Bardzo smaczna kawa wychodzi z dobrych ekspresów kolbowych, ale trochę z nimi zabawy (oddzielny młynek), z tym że czasem o tę zabawę przy przyrządzaniu kawy chodzi.
Ciekawe są ekspresy Jura.
Pytanie też, czy chcecie spieniać mleko i czy ekspresem (te systemy lubią się zatykać), czy oddzielnie. Uwaga z garnuszkami do spieniania, przy podgrzewaniu mleka bardzo lubią się przypalać mimo teflonu.
Reasumując: dla samotnych polecam Nespresso (ale przy dużej liczbie gości można zbankrutować :bbye:), a dla większych rodzin kawoszy automat lub kolbowy.
Czytajcie instrukcję obsługi i przestrzegajcie zawartych tam wskazówek dotyczących regularnego czyszczenia ekspresu, do tego są wszystko wyjaśniające filmy instruktażowe na youtube :film:.


-----
Ekspresy na kapsułki to bardzo kiepski pomysł- ograniczone rodzaje kawy - tylko te zamknięte w kapsułkach, szkodliwe dla zdrowia-opakowanie kapsułek pod wpływem ciśnienia i wysokiej temperatury wydziela furany i inne związki toksyczne dla zdrowia, kawa nigdy nie będzie smakować tak dobrze jak ta zmielona i przygotowana w normalnym ekspresie, to już lepiej kupić dobrą kawiarkę, dobrą kawę i młynek gdyby komuś nie opłacało się kupować ekspresu do domu
5
Ogłoszenia, wydarzenia, informacje / Odp: Poszukuję Pani do sprzątania mieszkania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mblasiak dnia Marzec 14, 2018, 20:50:55 »
Moi drodzy, od kwietnia w związku z przeprowadzką "zwalniam" panią, która do tej pory u nas sprzątała. Jednocześnie serdecznie polecam jej usługi - jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info - skontaktuje was.

Marcin
508005683
6
Dyskusje o wszystkim / Odp: UPC zamiast ASTER???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sonia dnia Marzec 07, 2018, 13:43:47 »
Ja już od paru lat korzystam z pakietu UPC tv+internet i jestem zadowolona  :goodpost:
7
Dyskusje o wszystkim / Odp: Butelki zwrotne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sonia dnia Marzec 07, 2018, 13:40:55 »
Najbardziej eko w temacie butelek zwrotnych są chyba Niemcy . U nich za zwrot szklanych butelek oraz plastikowych dostajesz kasę . U nich to normalka i już od dzieciaka są tego uczeni. A za brak segregacji są wysokie kary. Może czas brać z nich przykład ?  :clap:
8
Offtopic / Odp: Ekspres do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sonia dnia Marzec 07, 2018, 13:37:29 »
Ciśnieniowy, przelewowy czy na kapsułki ? ja z tych trzech polecam Dolce Gusto na kapsułki, najlepsza kawka  :peace:  :zabawa:
9
Dyskusje o wszystkim / Odp: Zmiana stawki z 1% na 3% za uzytkowanie wieczyste udzialu w garazu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Robert204 dnia Marzec 07, 2018, 10:37:55 »
Powiązanie m.p. w garażu jest prawnie konieczne tylko z udziałem w nieruchomości, na której stoi budynek. Natomiast, że przy okazji sprzedaży garażu dorzucają inne rzeczy, to oczywiście zawsze możliwe. Mogą dorzucić też kilogram marchwi. Jednak nie ma to związku z garażem, a co najwyżej dopisane zostało do aktu, aby komuś coś wcisnąć lub go po prostu oszukać.
Natomiast dla opłat za użytkowanie wieczyste nie bierze się pod uwagę z czym kupiłeś i czy Cię oszukano, tylko co masz.
Dlatego można się spodziewać, że ZMSP wpadnie na pomysł podwyżek opłat za drogi, bo uzna, że nie jest to na cele mieszkaniowe, podobnie jak park. Ale z garażem nie ma to nic wspólnego. Użytkowanie wieczyste za garaż, to tak naprawdę za udział w gruncie, na którym garaż stoi., a nie za działki które zostały sprzedane przy okazji sprzedaży garażu.
U nas podwyżka jest po prostu trzykrotna, a jeśli odnieść opłatę do jej wysokości sprzed 4 lat, to sześciokrotna. Wynikła ona z tego, że najpeirw operatem podniesiono nam wartość gruntu o 100 %, a potem (w grudni 2017) zmieniono stawkę z 1% na 3%.
Jak ktoś płacił 80 zł, to teraz płaci 480 zł.
 
10
Dyskusje o wszystkim / Odp: Zmiana stawki z 1% na 3% za uzytkowanie wieczyste udzialu w garazu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r10olIV dnia Marzec 06, 2018, 09:41:26 »
Z którymi konkretnie działkami (numery działek) masz powiązany udział w lokalu garażowym? U nas tylko w działce pod budynkiem.
A deweloper taki czy śmaki mógł w jednym akcie notarialnym ująć sprzedaż miejsca postojowego (a konkretnie udział w garażu) z dowolnym udziałem w dowolnej działce (widziały gały co brały i mogły nie kupować, podobnie jak basenu przy Osmańczyka), tak się chyba pozbywali "resztówek" w działkach drogowych i parkowych (a i tak zdaje się nie do końca skutecznie).
Do tego formalnie rzecz biorąc współwłaściciel garażu powienien mieć udział w działce(-ach) drogowej(ych), którą(-ymi) dojeżdża z drogi publicznej (inaczej jeździłby po cudzym, no chyba że ma ten udział nabyty już wcześniej z mieszkaniem).


-----
Mi za miejsce parkingowe+schowek wzrosło do prawie 500zł
Strony: [1] 2 3 ... 10